Kapat

5 te 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

Anasayfa
Fit 5 te 5 Diyeti Nasıl Yapılır?
5 te 5 diyeti

Fazla kilolarınızdan hızlıca kurtulmak istiyorsanız 5 te 5 diyetini yapabilirsiniz. Bu diyetle hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür.

5 te 5 Diyeti

Sağlıklı beslenerek zayıflama sürecinizde kilo vermeniz durduğunda vücudunuzu şaşırtmak için de bu diyeti uygulayabilirsiniz. 5’te 5 diyeti günlük olarak tüketilen besinlerden oluşur bu nedenle uygulanması kolay bir diyettir.

1.GÜN
5’te 5 diyetinin ilk günü sadece patates yenmelidir. Patates sadece yağsız ve haşlama olarak tüketilebilir. Haşlama patatesi dilediğiniz baharatlarla tatlandırarak gün içinde 2,5 Litre su tüketin.

2.GÜN
5’te 5 diyetinin ikinci günü sadece sebze yenmelidir. Tüm mevsim sebzeleri yağsız ve haşlama olarak istenilen miktarda tüketilebilir. Yine gün içinde 2,5 Litre su tüketin.

BUGÜNE ÖZEL %50 İNDİRİM FIRSATINI KAÇIRMA.

3.GÜN
Diyetin üçüncü günü et yenmelidir. Tavuk, balık veya kırmızı et tüketilebilir. Kullanılan et haşlama veya ızgara olmalıdır. Yine gün içinde 2,5 Litre su tüketin.
 

4.GÜN
Dördüncü gün meyve yenmelidir. Tüm mevsim meyveleri tüketilebilir. Tatlandırmak için tarçın veya toz kakao kullanabilirsiniz. Yine gün içinde 2,5 Litre su tüketin.

5.GÜN
Diyetin son günü yumurta yenmelidir. Yumurtanızı haşlanmış veya omlet seklinde tükenebilirsiniz. Eğer omlet tercih edecekseniz omletinizi yanmaz yapışmaz tavada yağsız olacak şekilde hazırlayın. Yine gün içinde 2,5 Litre su tüketin.

5’te 5 diyetinden sonra en az  iki günara verilmelidir.

5’te 5 diyetinden sonra en az  iki günara verilmelidir.

5 te 5 diyeti

5 te 5 Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şekersiz ve kremasız olacak şekilde cay, kahve, soda serbesttir. Günde 3 litre su tüketilmelidir. İstenilen baharatlar kullanılabilir ancak tuz tüketiminde aşırıya kaçmayın.

5 te 5 Diyetinin Püf Noktaları

5 gün süren bu diyeti yaparken, bazı ufak noktalara dikkat etmeniz, vereceğiniz kiloyu arttıracaktır.

  • Diyet boyunca şekersiz olmak koşulu ile çay ve kahve tüketebilirsiniz.
  • Diyet yaparken bol su içmeye özen gösterin.
  • Maden suyu içebilirsiniz; ancak meyveli olmaması şartı ile.
  • Tuzu, mümkün oldukça kullanmamanızı öneriyoruz. Ancak eğer bu sizi çok zorluyorsa az miktarda kullanabilirsiniz.
BAYRAMA ÖZEL FIRSATLAR, SEPETTE NET İNDİRİMLER DENİZ BUTİK’TE

5’te 5 Diyeti Zararlı mı?

Tüm şok diyetler kısa sürede kilo kaybına sebep olur. Ancak verilen kilonun büyük bir kısmı su ve ödemden oluşur. Sağlıklı beslenerek daha fazla yağ kaybedersiniz. 5’te 5 diyetini kilo vermeniz durduğunda vücudunuzu şaşırtmak için uygulayabilirsiniz.

5’te 5 diyetini uzun süre uygularsanız yağ yerine kas kaybedebilirsiniz. Bu durum sağlığınız için tehlikelidir ve estetik açıdan da kötü gözükmenize neden olur.

5’te 5 diyetlistesi uzun süre uygulanırsa vücut kıtlık bilincine girer. Metabolizma yavaşlar. Böylece uzun vadede zayıflama süreci olumsuz etkilenir.

5 te 5 Diyeti Kimler İçin Uygundur?

Patates, meyve, sebze ve yumurta alerjisi olmayan her birey doktoruna danışarak bu diyeti uygulayabilir. Önemli olan bu diyetin uzun süre uygulanmamasıdır. Hamileler, emziren anneler ve gelişim çağındaki çocuklar bu diyeti uygulayamaz. 

5 Günde 5 Kilo Diyeti Ne Kadar Süre Yapılır?

5 günde 5 kilo diyeti kısa vadede çok zararlı gibi görünmese de uzun vadede vücutta ciddi kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. Bu nedenle 5 günlük setlerden oluşacak şekilde 2 günlük dinlenme günleri de es geçmeden bu şok diyeti en fazla 3 tur şeklinde yapmanız önerilmektedir. Vermek istediğiniz kilo miktarı çok değilse 5 gün sonunu getirdikten sonra yeniden başlamamanız önerilir. Süre uzadığında kilo vermek yerine kilo almaya başlayabileceğinizi unutmamalısınız.

5 te 5 diyeti

5 Günde 5 Kilo Diyeti ile Kaç Beden İncelme olur?

5 günde 5 kilo diyeti yapanların kilo vermenin yanında vücutlarında incelme olduğunu dile getirdiği bilinmektedir. Vücuttan 5 kilo gittiğinde, vücuttaki şişlik de kaybolur. Dolayısıyla bir miktar incelme söz konusu olacaktır. İncelme miktarının herkes için aynı oranda olması beklenemez. Vücut yapısı, gün içi hareketlilik, yeterli sıvı alımı gibi birçok detay incelme oranını değiştirecektir. 5 günde 5 kilo diyeti ile bu kadar kısa sürede 1 bedene kadar incelme olduğu görülmüştür.

5 Günde 5 Kilo Diyeti Yaparken Spor Yapılır mı?

5 günde 5 kilo en bilinen haliyle şok diyetler kategorisinde yer almaktadır. Bu şok diyetler vücudu şaşırtmak ve kilo verme yetisini geri kazandırmak için hazırlanmıştır. Dolayısıyla aylarca uygulanması vücutta ciddi hasarlara neden olabilmektedir. Şok diyetler vücudu alması gereken kalori miktarından yoksun bırakacağı için hareketlilik bu süreç için çok uygun değildir. Ancak tamamen hareketsiz bir biçimde 5 gün geçirilmesi de önerilmez.

5 günlük süre içinde doğru zamanlarda, hafif  egzersizler, yürüyüşler yaparak kilo vermeniz için hareket desteği sağlayabilirsiniz. 5 günde 5 kilo diyeti yaparken vücudu aşırı yoran ağır egzersizlerden uzak durmak en doğrusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir