Kapat

Aliexpress ten Nasıl Sipariş Verilir?

Anasayfa
Alışveriş Aliexpress ten Nasıl Sipariş Verilir?
aliexpress

Hep merak edilen sorudur. Aliexpress ten Nasıl Sipariş Verilir ? Bu yazımız da bu sorunun sahipleri için.

Aliexpress ten Nasıl Sipariş Verilir

Aldığımız ürünlere gümrük vergilerinin de eklenmesi alım gücümüzü oldukça düşürdü ve bu daha farklı ortamlardan alışveriş yapmaya başlamamıza neden oldu. Son zamanlar AliExpress’ i sıkça duymaya başladık ve nitekim aynı hizmeti veren diğer sitelere göre çok daha güvenli bir ortam sunmakta. 

Özellikle Youtube videolarının bu popülerleşmenin nedenlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. AliExpress alışverişleriniz gümrüğe takılmadan bize ulaştığı için çok daha ucuz fiyatlara alışveriş yapabilmemize imkan sunmaya başladı. Tek dezavantajı ürünlerin yurt dışından kargoya verildiği için gelmesi için uzun süre beklememiz ve kargo Türkiye’ ye girene kadar kargoyu takip edemiyor oluşunuz.

AliExpress’ten alışveriş yaparken  hangi hususlara dikkat etmeliyiz? 
            

Her ne kadar uygun fiyatlı alışveriş yapıyor olsak da dikkat etmemiz gereken birçok husus var. İlk olarak alacağınız ürünü için en doğru mağazayı bulmanız gerektiğini unutmayın. Alacağınız ürünü arattıktan sonra mutlaka mağaza yorumlarına bakın. Bu daha güvenli bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Eğer tek tek yorumları okumakla uğraşmak istemiyorsanız satış yapan kişinin ya da mağazaların puanlarına bakarak da kararınızı verebilirsiniz. Şunu da eklemekte fayda var aldığınız ürünler kargo zamanı içerisinde kaybolabilir. Böyle durumlarda paranızı ne yazık ki geri alamıyorsunuz. Ancak bu çok nadir yaşanan bir durum bu yüzden panik olmanıza gerek yok.
            
Diğer dikkat etmeniz gereken durumlardan biri de çok kapsamlı büyük elektronik aletler almamaya dikkat etmek. Büyük kargolar gümrükte dikkat çekebilir. Böyle durumlarda gümrük memurları kargoyu geri gönderebilir ya da kargo firması ürününüzü teyit etmek için sizi çağırabilir. Ancak bu bir şans meselesidir. Bir kaç kişinin kargosu takılıp sizin takılmayabilir ya da tam tersi olabilir. 

Alışverişimi nasıl yaparım?

Alışveriş yaparken mutlaka alacağınız ürünün Türkiye’ ye gönderimi olup olmadığına bakın. Bazı ürünler kargo parası isterken bazıları ücretsiz bir biçimde gelmektedir. AliExpress çok zor bir satın alma prosedürü olan bir site değil. İlk yapmanız gereken siteye üye olmak. Hesabınızı oluşturup ürününüzü seçtikten sonra ürünü sepetinize atın.

Ürün sepetinize gönderildikten sonra karşınıza alışverişe devam et ya da alışverişi tamamla yazan bir ekran çıkacak. Alışverişi tamamla dedikten sonra site sizi sepete yönlendirecektir. Banka ve ya kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirin ve bu aşamadan sonra siparişinizi bekleyebilirsiniz.

aliexpress ödeme yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir