Kapat

Amazondan Nasıl Alışveriş Yapılır ?

Anasayfa
Alışveriş Amazondan Nasıl Alışveriş Yapılır ?
amazon alışveriş

Bu yazımızda Teknoloji Devi Amazondan Nasıl Alışveriş Yapılır? Nasıl Üye Olunur? Ödeme Araçları Nedir? gibi birçok sorunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Amazondan Nasıl Alışveriş Yapılır

Yurt dışındanalışveriş yapmak birçok insanın gözünde korkunç hale geliyor bunun temel sebebi ise internet satışlarında oldukça güvensiz yapılan alışverişlerin kötü sonuçlarla oluşturabiliyor. Alışveriş işleminizin dolandırıcılıkla sonuçlanmaması için daima internet üzerinde belirli bir isme sahip herhangi bir site kullanmak çok önemli bu sitelerim başında ise Amazon.com geliyor bu site üzerinden dilediğinizce gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz
 
Fakat dikkatli olmakta fayda var örneğin satın alım yaparken satıcının aldığı puanlara bakmalısınız en az 4 değerine sahip bir satıcıyla alışveriş işlemini yapmanız önerilir. Amazon Amerika Birleşik Devletleri merkezli Def Beziş tarafından kurulmuştur. Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesidir. Amazon’dan nasıl alışveriş yapılır detaylı bakalım.

1-) Amazon Üye Olma

Amazon üzerinden alışveriş yapmak isterseniz bir adet Amazon hesap sahibi olmanız gerekmektedir bu sayede alışveriş yapabilirsiniz.

2-) Adres Defterinizi Yönetin

Sitede hesap ayarları kısmından adres defterinizi yönetin seçeneğine tıklayın ve kendi ev, iş yerinizin adres bilgilerini siteye girelim adres bilgilerini eksiksiz ve dikkatli doldurmak çok önemlidir çünkü adresiniz yanlış ise kargo evinize gelemeyebilir.

3-) Ödeme Araçlarınızı Yönetin

Adres ayarlarınızı yaptıktan sonra en önemli işlem ödeme araçlarınız belirlemektir bu kısımda Amazon’un desteklediği kredi kartlarını kullanarak kendi kredi kartını ekleyin.

4-) Amazon’dan Ürün Satın Alma 

Gerekli bütün temel işlemleri yaptıktan sonra asıl bölüm olan ürün satın alma kısmına bakalım ürün satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri detaylıca verdik fakat asıl önemli bir detay daha var Amazon Kur Çeviriciyi kapatmak bu özellik dolarla veya başka bir para birimiyle ödeme yapmak zorunda olduğunuzda devreye giriyor fakat ürün biraz daha pahalanıyor bu özelliği kapatarak daha karlı çıkabilirsiniz. Amazon’dan ürün satın alırken 49 Euro ve üzerindeki bütün kargolarda kargo ücreti almıyor.

Satın alma işleminde kargoya çok fazla para ödememek için Amazon Global Standart seçeneğini seçin ürün en geç 1 hafta içerisinde kapınıza gelecektir. Amazon’da ödeme yaparken gümrük vergisi ödemesi Amazon tarafında peşin olarak sizden alınıyor vergi fiyatları ürünün cinsine, büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir  ürünlerde alınan vergi gümrüğe takılmaması için alınıyor.


SON YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir