Kapat

Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Yavaşlatabileceğiniz 8 İpucu

Anasayfa
Güzellik Cildinizin Hızlı Yaşlanmasını Yavaşlatabileceğiniz 8 İpucu

Yaşlanıyoruz ve yaşlandıkça cildimizde buna bağlı olarak DNA hasarı ile sarkmaya başlar. Peki bunu nasıl önleyebiliriz? Hızlı yaşlanmayı nasıl geciktirebiliriz? Cevabı yazımızda.

1. Günlük diyetinize yaban mersini ekleyin

Yaşlanır ve cildimiz, rakipsiz olan oksidatif DNA hasarı adı verilen bir işlem nedeniyle sarkar, ancak yaban mersini düzenli tüketimi ile  yavaşlatılabilir. Bu minik meyve  antioksidanlar bakımından zengindir ve yaşlanma belirtileri ile en lezzetli şekilde savaşmanıza yardımcı olur. Günlük diyetinize ekleyin ve değişimi gözlemleyin.

2. Şeker alımınızı sınırlandırın.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma , şeker tüketiminin  insan vücudundaki yaşlanma sürecini hızlandırdığını ve koyu halkalara, dehidrasyona ve kırışıklıklara yol açtığını buldu . Yaşlanma ile mücadele etmek için uzmanlar , insanların şeker alımını sınırlamaları ve tatlı yiyecek ve içeceklerden olabildiğince uzak durmaları gerektiğini tavsiye eder. İçme suyuna yapış.

3. Yüzünüzü yastığa yaslamaktan kaçının.

Yüzünüzü yastığın üzerine koyarak uyumayı seven biri iseniz, alışkanlığınızı hemen değiştirmeyi denemenizi öneririz. Çeşitli çalışmalar ve uzmanlara göre, yastığa yüzünüzü koyarak uyursanız cildiniz kırışabilir. En iyi tedavi önlemedir. Yaşlanmanın erken belirtilerini önlemek için sırt üstü yatmak için kendinizi eğitin.

4. Yaşlanma: Kalsiyum seviyenizi kontrol altında tutun.

Herkes kalsiyumun kemiklerimiz için iyi olduğunu bilir, fakat pek çoğu  bizi erken yaşlanmadan korumada hayati bir rol oynadığının farkında değildir. Besin vücudumuza yaptığı her şeye ek olarak, yeterli bir kalsiyum seviyesi yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve güçlü bir kemik yapısıyla daha zarif yaşlanmamıza yardımcı olabilir.

5. Yeşil çayı en iyi arkadaşınız yapın.

Yeşil çay vücudunuzun içine ve dışına yardımcı olan bir hediyedir. Antioksidanlar bakımından zengin olan bu içecek cilt hücrelerini onarır ve daha genç görünmenizi sağlar. Ayrıca, cildinizdeki kızarıklığı ve tahrişi de yatıştırır, çünkü antienflamatuar özelliklere sahiptir. Düzenli olarak yeşil çay tüketmek cildinizi sağlam ve sağlıklı tutar. Koyu yeşil halkaları ve şişkinliği önlemek için kullanılmış yeşil çay poşetlerini birkaç dakika gözlerinize yerleştirebilirsiniz.

6. Duşlarınızı kısa tutun.

Yaşlanmaya devam etmemek için, aldığınız o sıcak banyolara elveda demelisiniz.Uzun bir süre banyoda durarsanız zararlarları duş cildinizi ve kuru hale getirir. Sadece bu değil, aynı zamanda kırışıklıklar ve gevşek cilt gibi yaşlanmanın gözle görülür belirtilerine de yol açar. Banyo sürenizi kısaltın ve cilt bakımı rutini uzun tutun.

7. Kendinizi güneşten koruyun.

Güneş yaşlanmayı hızlandırmada önemli bir rol oynar  ve güneşte ne kadar çok dışarı çıkarsanız, kendinizi yaşlanma riskiniz o kadar artar . Güneşte bronzlaşma, doğal  olarak insan yapımı bronzlaşma yatakları için de sizin için kötüdür, bronzlaşma hiçbir şeydir ama bilmeden vücudunuzu erken yaşlandırırsınız. Her gün güneş kremi takmak için bir noktaya gelin. Vücudunuzu düzgün kaplayarak kendinizi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyun.

8. Yaşlanma: Meditasyon yapın ve stresi önleyin.

Çok fazla strese girmek, vücudunuzdaki yaşlanma sürecini artırır . Sadece bu değil, düşünmek ve kaygı da erken yaşlanmaya yol açar. İşlerin seni çok fazla rahatsız etmesine izin verme. Söylemesi yapmaktan daha kolay, biliyoruz, ancak meditasyonun gerçekleştiği yer burasıdır. Meditasyon sinirlerinizi gevşetmeye yardımcı olur  ve vücudunuzda sizi daha iyi hissettiren mutlu hormonlar salgılar. Yaşlanmayı önlemenin en ucuz yoludur.

Kaynak: nesftun, healthlife


SON YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir