Kapat

Afroditi Kıskandıracak Güzelliğin Sırrı Doğanın Mucizesi Avrupanın Yeni Gözdesi Face Roller ve Kullanımı

Anasayfa
Güzellik Afroditi Kıskandıracak Güzelliğin Sırrı Doğanın Mucizesi Avrupanın Yeni Gözdesi Face Roller ve Kullanımı

Uzun zamandır merak ettiğim ve kullanmak istediğim yüz kristal taşları ile ilgili sizlere bir yazı hazırladım.

Avrupa’da trend olan face roller yüz masaj aletlerinin bir çok çeşitleri mevcut. Bugün ki yazımda Yeşim Taşından bahsetmek istedim. Ama öncesinde Estetisyen arkadaşımın sizler için hazırladığı videoyu izlemenizi istiyorum.

Diğer yazılarımda Pembe ve Beyaz olan Kristal Taşları kaleme alıcam. Yeşim Taşının tarihinden başlayacak olursam eğer, M.Ö. 6000 yıllarına dayanan, uygarlıklarda çeşitli tanrıçalar ile eşleştirilen, sağlık uygulamalarında sıklıkla kullanılan ve mitolojide Yin Enerjisi ile anılan kıymetli bir taştır.

Yeşim taşının farklı renk ve formlarda çeşitleri mevcut. Yeşim Taşı antioksidandır. Daha çok akne tedavisinde kullanılır. Göz çevresi için faydalı olup, ciltte ki ki siyah noktalara uzun süre masaj yapıldıkça cildi iyileştirme özelliğine sahip. Cilt alerjilerinde yüze masaj şeklinde baskı uygulandığında rahatlarıcı etkisi var.

Yeşim Taşlı Face Roller, Kan dolaşımını düzenleyip vücuda sakinlik verir. Hiç bir zararı yan etkisi yok. Hatta cildi radyasyondan ve kirli havadan arındırır. Yüz sarkmalarını engellemede yardımcı olur. Kullandığınız serum ya da nemlendiricinin cilde daha iyi işlemesini sağlar. Yüze canlılık, parlaklık kazandırır.

Peki Yeşim Taşlı Face Roller Nasıl Kullanılır?

Doğada şifa olarak geçen bu taşları, ister serum ya da nemlendirici krem ile isterseniz de güneş koruyucularınız ile cildinizin kas yönüne doğru (aşağıdan yukarıya doğru) oval hareketlerle uygulamanız gerekir. Kullanımı gayet basit. Masaj hissiyatı verdiğinden sabah aşkam günün her zamanı kullanabilirsiniz. 5 dakikanızı ayırıp face roller ile yüz jimnastiğinizi yapabilirsiniz. 

Yüzünüze el değmeden yapmanız da doğanın taşlarıyla masaj yaptığınızda rahatlatıcı bir terapi elde etmiş olursunuz. Küçük başlığı ile göz kenarlarınız ve burun yanlarınıza ulaşabilirsiniz. Yüzünüzde çalışmayan kaslarında aktif bir şekilde çalışmasını sağlar. Boyun ve el üzerin de de kullandığınız serumlar ile rahatça kullanabilirsiniz. En keyifli yanı ise baş ağrınızı sonlandırması. 

Face Roller Temizlik ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Taşları buzdolabında saklamalıyız. Cilt üzerinde jimnastik yapıldığı için taşlar ısı enerjisi üretir. Taşlar kişiye ait olmalıdır. Başka kimsenin kullanmamasına özen göstermek gerekli. İşleminiz bittikten sonra taşı güzelce su ya da alkol ile temizlemek hijyen açısından önemli.

Satın Almak İsterseniz;

Bogimo’da yazıyı okuduk diyerek, Güzellik Merkezini aradığınızda %20 indirim ile satın alabilirsiniz.

Aslı Zan Estetik ve Güzellik Merkezi 
İletişim: 0532 737 12 37 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir